Dimitri je původem z Makedonie přijeli do Brna v roce 1953, když v Makedonii zuřila občanská válka. Dodnes čerpá z receptů babičky, která byla výborná kuchařka.
Upřednostňuje balkánskou kuchyni, oblíbil si steaky, ryby a zeleninu, nezavrhuje ani českou klasiku. Před hosty se chce vytáhnout a dokázat si, že umí vařit a uspořádat sváteční tabuli, i když není profesionální kuchař.

  Prima
Recepty v tomto dílu pořadu Prostřeno:

Zlata vaří velmi ráda a denně. Doma si nejvíce oblíbili její experimentální kuchyni. Má ráda řeckou kuchyni, steaky, grilování, nemá ráda pálivé a příliš sladké. Nejraději vaří minutky, nemá ráda jídla, která vyžadují dlouhou přípravu. Potrpí si na čerstvé a kvalitní suroviny. Nemá ráda umělé náhražky a polotovary.

  Prima

František je experimentátor, který rád zabrousí do exotických vod asijské kuchyně. Oblíbil si mořské plody, ale i rychlé občerstvení. Dnes neplánuje příliš složitou tabuli, výsledného efektu a skvělého dojmu chce dosáhnout prostřednictvím výzdoby, květin a svíček.
Žije v rodinném domku spolu se svým přítelem. Domek je menšího typu, útulně zařízený, oba si potrpí na design.

  Prima

Žanetini rodiče žijí 25 let v Německu, ona tam s nimi žila zhruba tři roky. Německou kuchyni dodnes vaří a má ji velice ráda. Ukáže nám dva recepty!

  Prima
Recepty v tomto dílu pořadu Prostřeno:

Nejtěžší úkol zahájit týden i celý pořad připadl na paní Zlatu. Rodačka z Ostravy, bývalá řidička autobusu, žije třicet let v paneláku ve Frýdku-Místku. Překonala vážnou nemoc a váží si každého dne. Je obětavá a přátelská, ráda peče buchty a moučníky pro manžela a svoje čtyři vnoučata. Má ráda bůček, zabijačku, škvarky, zelí. Nemá ráda mořské plody a sladkosti.

  Prima

Jiří je vyučený kuchař-číšník. Posledních devět let ale pracoval na šachtě, nyní se uchází o nové místo. Do pořadu ho přihlásila kamarádova maminka, protože si o něm myslí, že umí dobře vařit. Pokud vyhraje, uspořádá velkou oslavu a pořídí si nějaké tetování a „nějakou další příjemnou bolest“ – tetování a piercing má totiž ve velké oblibě.

  Prima

Jana je vyučená holička, pánská kadeřnice. Do pořadu jí přihlásila sestra se švagrem, „aby i ostatní věděli, že i vegani jsou tlustí“. Pokud vyhraje, peníze použije na dodělání jejich domu.

  Prima

Vlasta je vyučená čalounice. Nyní dělá švadlenu a ruční šičku. Do pořadu se přihlásila na popud svého přítele a otce. Pokud vyhraje, dokoupí vybavení do bytu a pojede s přítelem na dovolenou.

  Prima

Růžena se přihlásila do pořadu sama, protože si to chce vyzkoušet. Její partner tvrdí, že moc dobře vaří. Ona se chce ujistit, jestli budou mít stejný názor i soupeři. Pokud by vyhrála, peníze by použila na novou kuchyni a něco by koupila dětem.

  Prima

Ivana pochází z Mohelnice, předtím pracovala jako prodavačka a pokladní. Do pořadu se přihlásila sama, protože ji baví role hostitelky. Sama si s přáteli uspořádala vlastní Prostřeno a moc ji to bavilo, tak si chtěla vyzkoušet i to opravdové. Kdyby vyhrála, koupila by si něco pěkného do bytu.

  Prima

Filip vystudoval Fakultu sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně a pracuje jako stavbyvedoucí pro českou stavební firmu. Velký milovník sportu vsadí na hodně moderní menu, v němž nebude chybět cheescake nebo paella s mořskými plody.

  Prima

Michaela vystudovala střední školu zaměřenou na propagační grafiku, vědeckou kresbu a ilustraci, ale pracuje jako telefonní bankéřka. Do pořadu jí přihlásila kamarádka, v jejímž větším bytě bude vařit. Kdyby vyhrála, za část peněz nakoupí potravu pro psy a kočky z ostravského útulku. A pozve kamarády na nějaké wellness a zbylé peníze si uloží na nové auto.

  Prima

Student gymnázia vsadí na moderní kuchyni, ale během vaření ho přepadne stres a zmatky. Ne všechno jde podle plánu, na jídlo se čeká a výsledky nejsou takové, jak si Jirka předsevzal. Situaci zachrání alespoň zábava. Hostitel je nadšeným sportovcem, dělá thajský box a pro soupeře si připraví návštěvu trenéra a dá jim trochu thajského boxu ochutnat na vlastní kůži.

  Prima

Svérázný hostitel Petr žije sám a svobody si náramně užívá. Jeho byt je plný stop po bujarých večírcích a dámských návštěvách. Petra chvílemi ovládnou hormony, a tak se nejen diváci, ale i hosté dozvědí věci, které snad ani vědět nechtějí. Do pořadu se přihlásil, protože chce zažít a vyzkoušet si něco nového. Pokud vyhraje, koupí si auto a další radosti.

  Prima

Upovídaná a veselá hospodyňka vsadila na starou dobrou osvědčenou klasiku. Do pořadu se přihlásila sama, protože má ráda výzvy. Pokud Renáta vyhraje, pořídí si elektrické kolo.

  Prima

Miluše pracovala jako provozní v cukrárně, devět let dělala pokladní v kasinu a dnes pracuje jako expedientka účetní ve firmě export - import. Do pořadu se přihlásila sama na manželův popud, protože Prostřeno! ráda sleduje a vždy o tom mluví. Případnou výhru by investovala do rekonstrukce bytu.

  Prima

Richard pracuje jako operátor skladu, žije s přítelkyní Terezou v Kladně v podkrovním 2+kk a doma jim dělá společnost kocour. Právě přítelkyně jej do Prostřeno! přihlásila. Pokud vyhraje, peníze utratí společně s ní.

  Prima

Ondřej se vyučil kuchařem – číšníkem. Po škole začal pracovat jako barman a touto profesí se živí dodnes. Jako barman procestoval celý svět a měl i četné úspěchy. Pokud vyhraje, pojede se synem na dovolenou a zbytek peněz investuje do svého podnikání.

  Prima

Terezie pracuje jako lektorka angličtiny a diplomovaná nutriční terapeutka. Sama dává přednost zdravé kuchyni, miluje sport a fitness, prostě zdravý životní styl. Pro svůj soutěžní večer ale udělá jisté kompromisy, aby menu nebylo pro hosty zdravé až moc.

  Prima

Luboš má prý pohodový život, který se snaží užívat si naplno. Do soutěže ho přihlásila přítelkyně, on o ničem nevěděl. Rád by se osamostatnil a odstěhoval od rodičů, proto by výhru použil na zařízení bytu.

  Prima
Recepty v tomto dílu pořadu Prostřeno:

Roksolana žije v Praze sedmým rokem, její maminka je Ukrajinka a otec Rus. Její rodiče bydlí ve Vídni, kde také žila a kam za nimi ráda jezdí, baví ji cestování. Potom, co viděla pár dílů pořadu, se rozhodla, že si chce vaření před kamerou vyzkoušet na vlastní kůži. Je soutěživá, a kdyby zvítězila, výhru by použila na laserovou operaci očí.

  Prima

Georgi se vyučil jako kuchař - číšník, ale jako kuchař nikdy nepracoval. Nyní se živí ve firmě, která vyrábí airbagy do aut. Žije s přítelem v bytě na Černém Mostě. Do pořadu se přihlásil sám, protože Prostřeno! roky sleduje a vždy si to chtěl vyzkoušet na vlastní kůži. Kdyby uspěl, rád by si zaplatil autoškolu a pořídil si nějaké auto.

  Prima

Lucie se do pořadu přihlásila na popud přítele i svého kamaráda, protože oba její kuchařské umění často chválí. Pokud by vyhrála, část peněz by uložila na účet, za druhou polovinu by zvelebila zahradu a byt na Praze 9.

  Prima

Štěpán se vyučil se strojním mechanikem a nyní pracuje jako seřizovač. Pokud by vyhrál, má už s penězi velké plány: jel by na dovolenou, zaplatil by si autoškolu, navštívil by hudební festivaly a koupil by si i nějaké vybavení do bytu. Štěpán připraví zajímavé menu i několik drobných podvůdků.

  Prima

Stránky