zdroj: archiv ČT

Herbář se v říjnu vrací na obrazovky České televize s novými díly. První díl uvidíte už tuto neděli.

Ne 2.10 18:25

Kateřina Winterová a Linda Rybová natočily pro Českou televizi čtvrtou řadu Herbáře. Nových dvanáct dílů představí dalších třicet bylin a poradí, jak s nimi naložit. Především však diváky zavede do kuchyně našich babiček a prababiček za takovými jídly jako jsou uhlířina, merhované koláče, toleranc, oukrop, škubánky, rozhuda či moumelich.
Kateřina s Lindou se pokusí nastínit kousek životního stylu našich předků a jejich vztahu k přírodě a lidem. „Když jsme s Herbářem začínaly, chtěly jsme být zdravé moderní bio mámy. Ale za čtyři roky jsme přišly na to, že bude stačit, když budeme jako naše prabábičky. Ty už totiž moderní, bio, zdravé a trvale udržitelné byly před 150 lety,“ říkají obě protagonistky.
Vedle návratu do minulosti nebudou chybět nové chutě současné gastronomie a zajímavé výlety a rozhovory, v nichž se snoubí témata budoucnosti, trvalé udržitelnosti, držení tradic a ekologie.
Zpátky na venkovský statek, na zahrádku, za pohádkovými recepty, do doby romantického devatenáctého století, idyly První republiky i do pozitivní budoucnosti 21. století se můžete vydat každou neděli v 18:25 na ČT1. První díl uvidíte 2. října.