Zdroj: fotobanka FTV Prima

Ohnivý kuře II - 10.díl - Katastr lží - recept na vietnamské karbanátky Nem Lui

Čt 13.4 20:15
Premiéra

Hrubešová si ráda vymýšlí a to i v případech, kdy to není zrovna vhodné. Ano, někdy to může pomoci, třeba jako když Klára potřebuje v cukrárně novou cukrářskou pec a Hrubešová zvládne dodavatele pomocí lží obalamutit, ale když strká nos do cizích věcí, zpravidla to nedopadne dobře. Klára s Verunou prosí Hrubešovou, aby už přestala lhát a začala mluvit jen pravdu, pokud chce dále pracovat v cukrárně. A ve vyhrocené chvíli, kdy je na ní Veruna naštvaná, se tedy rozhodne mluvit upřímně. Podle ní Šafář Verunu podvádí. Veruna tomu ale nevěří. Zoufalá Hrubešová neví, co dál dělat, aby pomohla Veruně. Na obzoru se ale objeví nečekaný spojenec. Macátko, který by zase viděl moc rád Buráka s Verunou.
Do Jánských Lázní přijíždí nová postava – Johanin mladší bratr Jiří. Nevyšel mu kšeft u jedné cateringové společnosti a neví, co má dělat. Johana, která se k Jirkovi chová možná až příliš mateřsky, mu ale slíbí, že se o něj postará. V Grand hotelu se pro něj jistě najde nějaké místo aspoň načas. Dokud se nedá dohromady a nepodívá se po jiné, lukrativnější práci. Jirka souhlasí. Ale místo nové práce kouká po něčem zcela jiném… po Kláře.
Štamgasti se ptají Jardy na Kateřinu. Co tady vlastně dělá? A jaké knížky vydává? Když jim Jarda prozradí, že jde o jakousi všehochuť, začnou za Kateřinou chodit se svými vlastními nápady na knihy. Rapid má poznámky ke knize o fotbalu, Venca by zase ráda napsal něco o tuningu aut. Kateřinu ale nic z toho nezajímá. Jediné, co ji zaujme, jsou Liovi asijské dobroty, které sem tam do hospody nosí na ochutnání. Nechtěl by pro ní napsat nějakou knihu? Liu je nadšený, konečně by mohl napsat sbírku své poezie, kterou už několik let schovává v šuplíku. Když ale vyjde najevo, že Kateřině šlo spíše o kuchařku, cítí se Liu uražen a začne se ke Kateřině chovat společně se štamgasty odmítavě. Ne, že by to Jardovi nějak vadilo. Spíše naopak.

Recepty v tomto dílu pořadu
Recepty Ohnivý kuře: